Handbaliștii de la CS "U" Cluj au pierdut la mare luptă jocul de la Buzău

| Foto: u-cluj.ro

Echipa clujeană a condus la pauză, însă în cele din urmă a cedat în fața gazdelor, scor 34-30.

Etapa cu numărul 5 a Ligii Zimbrilor a programat duelul dintre CS "U" Cluj și HC Buzău 2012. Așa cum se anunța încă de la început, jocul a fost unul echilibrat, iar la pauză, "studenții" aveau un avantaj fragil, scor 15-14.

Totuși, în actul secund, oaspeții nu au reușit să mărească ecartul, greșelile și-au făcut loc în joc, iar handbaliștii de la HC Buzău au profitat și au reușit să se impună în cele in urmă cu 34-30.

Cel mai bun marcator al echipei clujene a fost Călin Hossu (12 goluri), urmat de Ionuț Ramba (5 goluri) și Cătălin Ghivil (3 goluri).

În etapa următoare, CS "U" Cluj va întâlni CSM Sighișoara, în Sala Sporturilor "Horia Demian".