Meci incredibil între Mediaș și Ploiești, la baschet masculin. S-au jucat două reprize de prelungiri!

Doi foști jucători la ”U” Mobitelco, Dumitrescu și Muntean, au marcat puncte foarte importante în partida de la Mediaș.
Meci dramatic la Mediaș, sâmbătă, în ultima etapă a turului Diviziei A de baschet masculin. Gaz Metan a învins cu 120-118 campioana CSU Ploiești, după două reprize de prelungiri.

După cele 40 de minute regulamentare, scorul era 88-88, ultimele două puncte fiind marcate pentru Gaz Metan de clujeanul Tudor Dumitrescu. Pe sferturi, scorul a fost 8-20, 28-14, 24-22, 28-32.

După cinci minute intense de prelungiri, tabela era încremenită tot la un rezulatat de egalitate, 106-106. A urmat a doua repriză de extra-time, în care punctele victoriei medieșene au fost înscrise de un alt fost jucător de la ”U” Mobitelco, Florin Muntean.

Cele două formații se află în fruntea clasamentului Diviziei A de baschet masculin.