Pustai: Meciul cu "U" a fost un vis urât

Pustai: Meciul cu
Antrenorul Cristi Pustai a găsit cu greu explicaţii pentru eşecul sever al echipei sale în partida cu "U".

„Am fost ca o echipă în deplasare, nu ne-am regăsit decât la 3-0. Am avut şi ceva ocazii, am şi dat un gol, iar la pauză mai speram, chiar dacă echipa acuza o stare vizibilă de oboseală. A fost şi o diferenţă de 50 şi ceva de ore de odihnă. Ei au jucat sâmbătă, noi luni, am avut maxim 3 zile între jocuri. E greu să mai caut scuze. Aceste oscilaţii, de la un joc bun la unul slab, deja devin agasante şi trebuie găsită cât mai repede o cauză. Suntem o echipă care primeşte foarte uşor gol, ceea ce nu se întâmpla. Avem cinci înfrângeri destul de categorice în acest campionat. Speram ca echipa să-şi revină la precedenta pauză. Nu o să-mi acuz niciodată jucătorii. Suntem un grup care luptăm orice ar fi. E greu când începi meciul la 0-3. acum patru zile era aceiaşi echipă, cu relaţii de joc, cu o apărare solidă. Acum am primit trei goluri în 16 minute. Parcă a fost un vis urât, un coşmar", a declarat antrenorului Mediaşului, Cristian Pustai.