Transylvania Open 2021. Perechea Begu/Mitu a câștigat duelul românesc de pe tabloul de dublu

| Foto: ZIUA de Cluj

Cele doua jucătoare s-au impus în fața cuplului Ruse/Niculescu, scor 7-5, 0-6, 10-8, în sferturile de finală ale turneului.

Primul set a fost unul foarte echilibrat, iar ambele perechi au mers cap la cap. Totuși, după aproape o oră, Begu și Mitu s-au impus, scor 7-5.

Setul secund a fost diametral opus. Ruse și Niculescu și-au găsit ritmul, nu le-au dat nicio șansă adversarelor și au câștigat, 6-0.

Setul decisiv a fost pe muchie de cuțit, iar, în cele din urmă, Begu și Mitu au câștigat, scor 7-5, 0-6, 10-8.

Pe terenul central urmează primul sfert de finală de pe tabloul de simplu, Peterson - Tsurenko.