Un nou meci, un nou eșec pentru voleibalistele de la “U” NTT Data Cluj

| Foto: CS Universitatea Cluj

A treia rundă din Divizia A1 a adus o nouă înfrângere pentru clujence, de data aceasta în fața jucătoarelor de la CSM Lugoj.

După ce în primele două etape au fost învinse de Știința Bacău, respectiv CSM Târgoviște, “studentele” au pierdut și la Lugoj, scor 3-1. Primul set a fost dominat de gazde, care s-au impus cu 25-11. Apoi, clujencele au dat semne de revenire, în setul secund pe care l-au câștigat cu 25-22.

Totuși, formația din Lugoj nu a mai avut probleme până la final și și-a adjudecat ultimele două seturi cu 25-18, respectiv 25-20. Astfel, “U” NTT Data Cluj rămâne în coada clasamentului Diviziei A1, fără vreun punct câștigat în noul sezon. Pentru “studente” urmează un duel cu Belor Galați, pe teren propriu.