Salvatorii clujeni au transmis că intervenit în seara de luni, 15 iunie, la un accident rutier petrecut pe raza localității Cornești și județul Cluj.
Accidentul de la Cornești, în urma căruia două persoane și-au pierdut viața, a fost surprins de o cameră de supraveghere.
Femeia care a produs un accident, miercuri dimineață, în timp ce conducea băută, a fost reținută de polițiștii clujeni pentru 24 de ore.
Femeia care conducea băută a pierdut controlul mașinii și a intrat în gardul unei case din localitatea clujeană Cornești.