Protocol pe 3 ani între Primărie şi UBB pentru atragerea investitorilor
- Scris de Ovidiu Cornea
- 16 Ian 2013, 11:47
- Administraţie
- Ascultă știrea

Protocolul vizează, pe de o parte, corelarea de către Universitate, a curriculei universitare cu piaţa muncii, respectiv comunicarea de către primărie a situaţiei cu privire la potenţiali investitori şi a solicitărilor scestora.
"Primăria va oferi cel puţin o dată trimestrial o informare cu privire la potenţialii investitori şi solicitările acestora, respectiv solicitările actualilor investitori. UBB s-a angajat la adaptarea continuă a curriculei, în mod concret să coreleze ce se învaţă în universitate cu cerinţele de pe piaţa muncii", a menţionat primarul Emil Boc.
De asemenea universitatea urmează să organizeze cursuri post-universitare în domenii cerute de piaţa muncii, locale şi regionale.