15:46 Conducătorul celor de la CFR Cluj a propus o modificare în programul meciurilor dintre "feroviari" și "studenți".
15:41 Parlamentarul clujean precizează că rezultatul alegerilor din Republica Moldova este o înfrângere strategică pentru izolaționiști.
15:21 În județul Cluj, simulările examenului de Evaluare Naţională și a examenului de Bacalaureat se vor desfăşura în luna decembrie.
15:14 Cluj-Napoca rămâne orașul cu cele mai ridicate chirii din România, depășind ușor Capitala.
15:12 Toamna este un anotimp superb, insa este marcat de o scadere a temperaturii si de inceputul sezonului de raceala si gripa.
14:51 Compania de Transport Public Cluj-Napoca S.A. anunţă că va prelungi programul mijloacele de transport pe mai multe linii, după încheierea meciului de fotbal de pe Cluj Arena, de luni, 29 septembrie.
14:43 Parlamentarul clujean spune că Republica Moldova a ales Europa la alegerile parlamentare 2025.
14:28 DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A. – Sucursala Cluj-Napoca anunţă unde vor avea loc întreruperi planificate în alimentarea cu energie electrică în județul Cluj.
14:14 Nelu Varga susține că trupa din Gruia își va reveni curând și va lupta pentru poziții fruntașe din Superligă.
14:11 Un bloc cu 6 etaje și spațiu comercial la parter este propus pe strada Corneliu Coposu. PUD-ul ajunge pe masa urbaniștilor.
13:38 Restaurantul Shanghai din Cluj-Napoca, de pe Calea Turzii, un loc care face parte din viețile multor clienți de peste aproape trei decenii, nu se închide.
13:37 Pompierii clujeni au oferit noi informații legate de incendiul produs luni dimineață, 29 septembrie, la Școala Gimnazială "Iuliu Hațieganu".
13:14 Bilancia, compania românească de echipamente și accesori HORECA, își deschide showroom și birouri la Cluj-Napoca, pe Bulevardul Muncii.
13:13 Polițiștii clujeni au oferit noi informații legate de accidentul produs luni dimineață, 29 septembrie, la ieșire din Huedin spre Oradea.
12:52 Câștigător al Euroligii cu Real Madrid, expermentatul baschetbalist s-a alăturat în vară campioanei României.
12:41 Ministrul Educației, Daniel David, fostul rector al UBB, a participat la deschiderea anului universitar la Cluj-Napoca, la Universitatea Babeș-Bolyai.
12:35 Pompierii din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente pentru a lichida un incendiu izbucnit la o clădire aflată în reabilitare și care aparține de Școala Gimnazială "Iuliu Hațieganu" din municipiul Cluj-Nap
12:15 Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca a marcat, luni, 29 septembrie, începerea unui nou an universitar printr-o ceremonie festivă.
12:05 Sute de studenți din Cluj-Napoca au ieșit luni, 29 septembrie, în stradă pentru a protesta împotriva măsurilor de austeritate adoptate de Guvern.