FINAL: CS Severin - "U" Cluj 1-1

FINAL:  CS Severin -
Universitatea Cluj a obţinut un punct la Severin după ce a jucat mai bine de o repriză cu doi oameni în minus.

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Dandea, Bălău, Giurgiu - Buleică, Fl. Pătraşcu (Olah, 48), Moutinho (Golic, 60), Zaharia - Vancea, Thomas Joel (Abba, 69)

Antrenor: Marian Bondrea

"U" Cluj: Balauru - Krumov, Erico Da Silva, Paraschevas, Mendy - V. Gheorghe, Muzac (Szilagyi, 58)- V. Dinu (Iancu, 66),  Dos Santos, Paulinho (Tobă, 64)- Cleiton

Antrenor: Cristian Dulca

Vezi comentariul LIVE TEXT:Fluier final, "U" Cluj obţine un punct după ce a evoluat mai bine de o repriză cu doi oameni în minus.

90 - Abba reia cu capul, din centrul careului, dar Balauru este la post şi reţine mingea

88- Contraatac "U" Cluj, Krumov centrează în careul oltenilor, spre Szilagyi, dar fundaşul lui "U" este blocat

86 - Szilagyi primeşte cartonaşul galben

85, 1-1 - Abba marchează cu un şut din centrul careului

81 - Olah şutează de la 25 de metri, Balauru reţine mingea

79 - Szilagyi primeşte un şut violent în plin, de la mică distanţă, se prăbuşeşte la pământ, dar strânge din dinţi şi continuă meciul

75 - Atacuri în valuri ale severinenilor. Balauru respinge în corner un şut centrare periculos. "Studenţii" se apără eroic.

70 - O nouă ocazie a gazdelor: Buleică trimite alături.

69 - Severinul îşi epuizează schimbările. Thomas i-a lăsat locul lui Abba.

67 - Un avertisment şi pentru goalkeeperul Balauru.

66 - Ultima modificare la "U": iese de pe teren autorul golului, Viorel Dinu, iar în locul său intră Iancu.

65 - Balauru respinge in-extremis şutul lui Vancea, Thomas introduce balonul în plasă, dar de la margine se indică ofsaid!

64 - Dulca mai face o schimbare şi îl introduce pe Tobă în locul lui Paulinho.

61 - O nouă intervenţie a lui Balauru, care respinge balonul, după un corner, cu preţul unei accidentări.

60 - Iar la Severin Golic îi ia locul lui Moutinho.

59 - Intră Szilagyi în locul lui Muzac. "Sisi" preia banderola.

58 - Îl imită şi Moutinho.

56 - Severinul rămâne în ofensivă, controlează jocul autoritar şi îşi mai creează o ocazie, prin Dandea, care şutează peste.

55 - Galben Dandea.

54 - Mitic deviază cu mult alături o centrare de pe dreapta.

S-a reluat meciul. La Severin, a intrat Olah în locul lui Pătraşcu.

45+3 Arbitrul Sebastian Colţescu fluieră finalul primei reprize.

45+2 Vancea reia alături.

45 - De la margine se indică trei minute suplimentare.

45 - Moutinho trimite cu capul, reţine Balauru.

42 - Probleme serioase pentru Universitatea Cluj, care rămâne în nouă oameni după eliminarea lui Dos Santos!

40 - Execuţie dezamăgitoare a lui Zaharia.

39 - Trasorul lui Florin Pătraşcu, de la CS Severin, raţează cu puţin ţinta!

35 - Cleiton centrează din flancul drept, însă nu apare nimeni la finalizare.

33 - Thomas este şi el avertizat.

31 - Şutul lui Dos Santos este reţinut.

30 - Ocazie MONUMENTALĂ a severinenilor! Moutinho trimite în transversală din lovitură liberă, apoi unul dintre jucătorii gazdelor reia din nou în transversală, iar faza se încheie cu o reluare peste poartă din şase metri!!!

29 - Creşte presiunea la poarta lui Balauru. Zaharia şutează din alergare, însă portarul Universităţii reţine.

28 - Încă un corner pentru Severin, dar Balauru e suveran.

27 - Mitic trage peste transversală.

26 - Şutul lui Thomas e deviat de Vancea, dar rămâne 0-1.

24 - Thomas îl serveşte pe Buleică, dar ultimul trimite direct în braţele lui Balauru.

23 - Cartonaş galben văzut şi de Dos Santos.

20 - Buleică execută în forţă o lovitură liberă, Dinu primeşte îngrijiri medicale.

17 - Vasile Gheorghe este avertizat a doua oară şi ia calea vestiarelor!

16 - Zaharia centrează periculos, Da Silva respinge din 6 metri!

14 - Buleică ratează complet execuţia, iar mingea trece cu mult pe lângă poartă.

9 - "Galben" văzut de Vasile Gheorghe.

7 - GOOOOOOOOOOOOL UNIVERSITATEA! 0-1! Viorel Dinu execută magistral o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri şi deschide scorul!

4 - Dublă ocazie în mai puţin de un minut la poarta clujeană! Balauru respinge, în primă fază, şutul lui Moutinho, apoi Vancea ratează ţinta!

1 - Thomas centrează de pe stânga, Paraschevas bâlbâie balonul, care ajunge până la urmă în braţele lui Balauru.