"U" nu găseşte spaţiul porţii în Austria: 0-1 cu SV Grodig

Universitatea Cluj a pierdut al doilea meci din cantonamentul austriac, din cele patru disputate până acum.

"U" a rămas fără gol marcat şi după al patrulea amical din Austria. Studenţii au pierdut cu 0-1 meciul cu divizionara secundă SV Grodig.

Prima ocazie a meciului a aparţinut Universităţii, Erico şutând peste din careu (minutul 5). Avea să fie singura ocazie notabilă a clujenilor din prima repriză. Gazdele au deschis scorul prin Leo (23), care s-a trezit cu un balon la 10 metri de poartă şi l-a învins pe Boşneag.
În repriza a doua ocaziile au lipsit aproape cu desăvârşire, Universitatea arătând ca o echipă plictisită.

Antrenorul Claudiu Niculescu a jucat în formula Boşneag - Ciupe, Szilagyi, Erico, Nicola - Pătraşcu, Iancu - Firţulescu, Santos, paulinho - Dino. După pauză au mai intrat Zotti, Drăghici, Dorinel Popa, Bras, Adrian Popa II, Gafiţa, Cucui, Vasile Gheorghe.