Institutul Național de Sănătate Publică anunță că, în ultima săptămână, în România au fost depistate cu virusul West Nile nouă persoane.
Trupa JEMMA din Italia este câștigătoarea celei de-a opta ediție a Jazz in the Park Competition, organizată în 19-21 septembrie 2025, în Parcul Central din Cluj-Napoca.
Salvatorii clujeni au fost solicitați în dimineața de luni, 22 septembrie, cu un echipaj de descarcerare la un accident rutier petrecut între localitățile Corpadea și Căianu-Vamă din județul Cluj.
CFR Cluj a trecut printr-o adevărată ”revoluție” și s-a despărțit de zeci de jucători în vara aceasta. Printre cei la care a renunțat se numără un marcator ”pur-sânge” care la două luni de la plecar
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis prognoza meteo pentru următoarele patru săptămâni, pentru 22 septembrie - 20 octombrie.
Problema urșilor care intră în localitățile din întreaga țară rămâne una critică, iar autoritățile centrale propun măsuri menite să protejeze viața oamenilor fără a neglija animalele. Un primar din Transilvania, spune că aceste măsuri sunt total ineficiente și vor fi doar bani aruncați degeaba.
Polițiștii clujeni apelează la ajutorul cetățenilor pentru a găsi o femeie în vârstă de 47 de ani din localitatea Cojocna, județul Cluj, care a plecat de acasă sâmbătă, 20 septembrie, iar de atunci familia nu a mai putut lua legătura cu ea.
Duminică, 21 septembrie 2025, a fost zi de sărbătoare la Apahida.
Viorel Băltărețu (USR) este invitatul lui Carol Vlad la ZIUA LIVE, luni dimineață de la 09:00, în direct pe zcj.ro.