Ultimele zboruri de pe vechea pistă a aeroportului. Cum va fi folosită de mâine

Ultimele zboruri de pe vechea pistă a aeroportului. Cum va fi folosită de mâine
Vicepreşedintele companiei aeriene lowcost WizzAir, cu cele mai multe zboruri operate din Cluj, asistă la ultimele decolări de pe vechea pistă a aeroportului, în această noapte.

Ultima aterizare pe vechea pistă a aeroportului, veche de aproape 50 de ani, e programată în noaptea de vineri spre sâmbătă, la ora 1:15, și va operată de compania Wizz Air. Este vorba despre cursa W6 3406, Barcelona-Cluj Napoca, cu un avion A320.

Ultima decolare de pe vechea pistă a aeroportului clujean va avea loc sâmbătă dimineața, la ora 7:50, operată de aceeași companie, spre Dormund.

Călătorii celor două curse vor primi din partea președintelui Consiliului Județean Cluj și a aeroportului diplome onorifice care marchează momentul.

Vechea pistă a aeroportului din Cluj, construită în 1968, va deveni cale de rulare pentru noua pistă, ce se inaugurează mâine în prezenţa mai multor oficialităţi centrale, inclusiv a premierului Victor Ponta.

Etichete
Comenteaza