Chris Norman a ajuns la Cluj FOTO

Chris Norman a ajuns la Cluj FOTO
Chris Norman, vocea inconfundabilă a hiturilor Living Next Door to Alice, Stumblin’ In și Midnight Lady, a ajuns, astăzi, la Cluj Napoca. Cântărețul britanic este însoțit de trupa sa de muzicieni germani și alte persoane de staff-ul personal.

Artistul revine la Cluj după aproape 6 ani. Norman a decis să petreacă mai mult timp în "oraşul de pe Someş" pentru a putea pregăti în linişte concertul de mâine seară, de la Sala Sporturilor "Horia Demian".Evenimentul va începe la ora 20:00, iar biletele au preţuri cuprinse între 58 şi 198 de lei, în funcţie de locul ales în sală. Tichetele pot fi procurate şi din reţeaua Eventim şi magazinele partenere.

Întreaga echipă a cântăreţului, respectiv 12 persoane, va fi gazduită la un hotel de 5 stele. Chris Norman şi-a propus ca mâine, înainte de proba de sunet pentru concert, să facă o plimbare prin centrul oraşului, o zonă care l-a incintat la prima vizită aici, în iarna anului 2007.

Crescut într-o familie de artiști, Chris Norman a ajuns pentru prima dată pe scenă la trei ani, iar prima chitară a primit-o la șapte ani. I-a cunoscut pe Alan Silson și Terry Uttley, viitori colegi în Smokie, în școala generală din orașul natal Bradford. Adolescenții au început să cânte influențați de The Beatles, The Rolling Stones și Bob Dylan; trupa lor evolua sub diverse nume, până când în 1974 au ales Smokie, lansându-și primul album, Pass It Around (1975). La scurt timp a urmat celebrul single Living Next Door to Alice, iar în 1978 Chris Norman s-a afirmat și în afara grupului, prin duetul cu Suzi Quatro - Stumblin' In (1978).

Comenteaza