Marişca şi Tempestini, în afara podiumului, Ungur şi Cosma, locurile 1 şi 2 la Dementor Rally Show

Pilotul Napoca Rally Academy, Bogdan Marişca, a ajuns în semifinale la principala grupă, N4, din cadrul competiţiei demonstrative Dementor Rallay, derulată vineri şi sâmbătă la Sibiu.
Marişca a fost învins în semifinale de Vali Porcişteanu, iar finala mică a pierdut-o cu Csaba Spitzmuller.

Celălalt pilot clujean participant la grupa respectivă, Marco Tempestini, s-a oprit înainte de semifinale.

La grupa A, finala a fost disputată de cei doi piloţi ai NRA înscrişi în competiţie la categoria respectivă, Danny Ungur şi Vlad Cosma. În cele din urmă câştigător a devenit Danny Ungur, învingător şi în ediţia din 2009.

„Am venit la Sibiu să-mi apăr victoria obţinută anul trecut şi să intru în pauza competiţională dinaintea sezonului 2011 cu un gust bun. Îl felicit pe Vlad, dar şi pe Sebastian Barbu, care, prima oară pe această maşină a lăsat în urma mulţi piloti experimentaţi şi este alături de noi pe podium. A fost un show excelent, de această dată Citroenul C2R2 Max a mers foarte bine, sunt mulţumit”, a afirmat Danny Ungur, după desfăşurarea finalei de la grupa A.

De precizat că la competiţia de la Sibiu a participat şi juniorul Simone Tempestini, care s-a clasat pe locul 5.