Steaua - Basel 1-1 (final)

Steaua şi FC Basel se află la egalitate, la pauză, în meciul care se dispută în această seară în Liga Campionilor la fotbal. UPDATE Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

FC Basel a avut principalele ocazii ale primei reprize, Steaua a replicat şi şi-a creat unele şanse, însă nu a reuşit să deschidă scorul. La un şut al lui Stocker, deviat de Szukala mingea a lovit bara porţii lui Tătăruşanu. De asemenea Georgievski a respins de pe linia porţii o minge trimisă cu capul de ivanov.

În celălalt meci al grupei Chelsea conduce în deplasare la Schalke cu 1-0.

UPDATE Basel deschide scorul în minutul 48 prin Diaz. Latovlevici a greşit o pasă, recuperată de de Streller care i-a trimis lui Diaz iar acesta a marcat cu un şut lobat peste Tătăruşanu.

La pauză în locul lui Piovaccari a intrat Kapetanos.

UPDATE (23:36) Tatu reuşeşete egalarea, în minutul 88, după o centrare a lui Adi Popa. Scor final, Steaua Bucureşti - FC Basel 1-1.