11:58 Inspectoratul Teritorial de Muncă Cluj atrage atenția angajatorilor asupra obligației de înregistrare în noul Registru General de Evidență a Salariaților – REGES-ONLINE.
11:51 Clujenii sunt invitați să urmărească duminică, 7 septembrie 2025, un fenomen astronomic deosebit – Eclipsa Totală de Lună.
11:47 O mașină a fost lovită de un tren interregio, joi dimineață, la o trecere la nivel cu calea ferată din localitatea Strâmba, județul Bistrița-Năsăud.
11:37 Nelu Varga se declară în culmea fericirii că a reușit oficializarea transferului fundașului central în vârstă de 30 de ani.
11:30 Imagini noi cu înaripatele de pe râul Someș din municipiul Cluj-Napoca au fost publicate de un clujean p eun grup de Facebook al cartierului Grigorescu.
11:15 Profesorul UBB, Adrian Papahagi, ironizează prezența lui Adrian Năstase și a Vioricăi Dăncilă la summitul de la Beijing, descriindu-i drept „expirați” și „umilință pentru China”.
11:12 Polițiștii clujeni au oferit noi informații legade de incidentul rutier petrecut miercuri, 3 septembrie, pe strada Valea Gârbăului.
10:44 Un grup de lucrători din domeniul îngrijirilor de urgență au fost concediați după ce au batjocorit cu nerușinare pacienții într-un videoclip TikTok devenit viral. Aceștia ridiculizau fluidele corporale ale pacienților lăsate pe mesele de examinare.
10:40 Meteorologii au emis, pentru joi, o atenţionare Cod galben privind temperaturi deosebit de ridicate şi disconfort termic pentru 31 de judeţe şi Bucureşti.
10:23 Ministrul Educației, Daniel David, afirmă că încearcă să găsească o soluție pentru ca toți elevii cu media 10 să ia bursă de merit, nu doar cei care se încadrează în procentul de 15% dintr-o clasă.
10:21 Consilierul local al municipiului Cluj-Napoca, Florin Gliga, a lansat critici la adresa USR, susținând că doar PNL, prin lideri precum Ilie Bolojan, își asumă cu adevărat reformele statului.
10:00 Jucătorul în vârstă de 36 de ani a fost convocat de Mircea Lucescu pentru a completa lotul pentru meciurile din luna septembrie.
09:54 Administraţia Naţională de Meteorologie a emis prognoza meteo pentru următoarele două săptămâni, în perioada 1-14 septembrie.
09:53 Un bărbat a fost agresat în sediul firmei de construcții de doi angajați nemulțumiți că nu și-au primit banii pentru munca prestată. Victima a depus plângere penală dar nu a cerut un ordin de protecție.
09:34 Un bărbat în vârstă de 39 de ani și-a pus capăt zilelor în depozitul la care lucra. Corpul neînsuflețit a fost găsit de colegii săi.
08:59 Știrea că doi foști premieri ai României au fost prezenți la Beijing, unde dictatorii lumii au vorbit despre noua ordine mondială a făcut valuri pe scena politică din țară.
08:38 Criminalul din Mureș, Emil Gânj, este în continuare în libertate, deși este căutat de aproape două luni. Nici acțiunile în forță ale aurorităților, nici recompensa de 5.000 de euro pusă pe capul fugarului nu au dat roade.
07:56 O descoperire arheologică de senzație a avut loc în județul Cluj. Un pasionat de comori ascunse a dat peste 121 de piese din aur, un tezaur prețios de o valoare inestimabilă, spun încântați experții.
07:34 Polițiștii clujeni au anunțat că în urma acțiunii ”de amploare” efectuată în municipiul Cluj-Napoca care are ca scop combaterea cerșetoriei au fost legitimate aproximativ 30 de persoane, dintre care 5 au fost identificate ca fiind fără adăpost. Au fost date și 4 sancțiuni contravenționale.