O minoră în vârstă de zece ani a decedat luni într-un accident rutier deosebit de grav, alte trei persoane fiind rănite uşor.
După ce mama băiatului a reclamat cazul la poliţie, aceştia o intimidează pe femeie până şi la serviciu.
Incidentul s-a petrecut luni dimineaţă în satul Viştea, după ce participaseră cu toţii duminică la “Sărbătoarea fiilor satului” .
Incidentul a avut loc în Câmpia Turzii, unde victima se afla la bunici, în vacanţă.
Motivul: fratele copilului, în vârstă de şapte ani, îi pusese acestuia nisip pe bicicletă.
Victimele sunt ambele artişti plastici, iar înainte de a-l reţine pe agresor poliţia le-a păzit ore întregi apartamentul.
Trei persoane au fost rănite, miercuri, între care şi o fetiţă de două luni, în dreptul localităţii Jucu de Mijloc, după ce maşina în care se aflau a fost lovită de tren.
Nici în parcuri copiii nu mai sunt în siguranţă. Unul de 11 ani a fost operat de două ori, după ce un stâlp dintr-un parc i-a căzut în cap.
Evenimentul s-a întâmplat miercuri seara. Proprietara câinelui, o adolescentă, s-a făcut nevăzută imediat după incident.