Lucrările de reabilitare și modernizare a drumului județean DJ 161 (DN 16) Gădălin – Bonțida – DN 1C derulate de Consiliul Județean Cluj în cadrul unui proiect cu finanțare europeană, care vizează realizarea Drumului Bistriței – Lot 2, continuă în ritm alert.
Consiliul Județean Cluj a demarat lucrările de demolare a podului situat pe drumul județean DJ 161, la kilometrul 30+977, în localitatea Pâglișa, și construirea unuia nou pe același amplasament.
Vechiul pod situat în localitatea Săvădisla, pe drumul județean DJ 107M, la km 11+269, va fi demolat, anunță Consilul Județean Cluj. Până la edificarea noului pod, circulația se va desfășura pe o rută ocolitoare.
Consiliul Județean a demarat lucrările de asfaltare pe DJ 172A, parte a lotului 1 al Drumului Bistriței.
Este vorba de Drumul Județean 107P, în lungime de peste 44 de km, care va fi integral asfaltat.
Lucrările de reabilitare și modernizare a drumului județean DJ 107M, derulate de Consiliul Județean Cluj în cadrul unui proiect cu finanțare europeană, au depășit stadiul fizic de 60%.
În cadrul lucrărilor de întreținere curentă și periodică desfășurate pe drumul județean DJ 107J (DJ 107M) – Finișel – Plopi, Consiliul Județean Cluj a demarat lucrările de așternere de covor asfaltic.
Consiliul Județean reabilitează un drum județean care străbate o zonă pitorească superbă. La finalul lucrărilor, acest drum va fi complet asfaltat.
Consiliul Județean Cluj a demarat o serie de lucrări de întreținere pe drumul județean DJ 107J (DJ 107M) – Finișel – Plopi, care se vor finaliza cu așternerea de covor asfaltic pe ultimul tronson rămas neasfaltat pe acest drum județean.