Meciul cu Steaua a fost ultimul pentru Ionuţ Badea pe banca Universităţii. Tehnicianul a demisionat după 17 luni petrecute la cârma echipei, iar astăzi a dezvăluit şi motivul: lipsa de comunicare cu finanţatorul Florian Walter. Acesta nu a putut fi contactat pentru a comenta acuzaţiile.
Emil Ursu, un tehnician cu experienţă doar în ligile inferioare, dar care deţine licenţa PRO de antrenor este soluţia găsită de Florian Walter pentru a-l ajuta pe Claudiu Niculescu în pregătirea echipei.
Antrenorul Ionuţ Badea a susţinut o conferinţă de presă, pe care ziuadecj.ro a transmis-o în format LIVE TEXT.
Fostul căpitan de echipă al universităţii Cluj, Gabriel Boştină, este aşteptat din nou la prima echipă.
Preşedintele clubului feroviar crede că fostul antrenor al Universităţii este "un băiat extraordinar".
Astăzi antrenorul Ionuţ Badea s-a despărţit de Universitatea Cluj. Împreună cu el pleacă tot staff-ul, inclusiv Felix Grigore.