Monica Costin a fost timp de 16 ani director de îngrijiri la Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca.
Un bărbat a murit după ce s-a îmbolnăvit de COVID-19, cu toate că era vaccinat împotriva coronavirusului.
Cornelia Catanga a fost internată la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti în cursul zilei de joi, în stare gravă, fiind infectată cu noul coronavirus.
Un tânăr de 35 de ani, din municipiul Vaslui, a murit la aproximativ 48 de ore după ce a fost imunizat cu cea de-a doua doză a vaccinului anti-COVID-19.
Fostul primar al municipiului Câmpia Turzii din perioada 1996-2000, Gheorghe Giurgiu, s-a stins din viață la vârsta de 85 de ani.
Un bărbat din satul Horjești, Republica Moldova, ar fi murit după ce ar fi fost vaccinat cu serul de la AstraZeneca.
A fost deschis dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă în cazul morții cunoscutului chef clujean Pop Adrian.
Unul dintre cei mai înfocați fani ai clubului din Gruia, Zoltan Cantor, a decedat la doar câteva zile după ce “feroviarii” cereau ajutorul suporterilor pentru a-l salva.
O persoană a murit, iar alta a suferit o tromboză venoasă abdominală, în Spania, după vaccinarea cu serul de la AstraZeneca.