Poliţiştii au depistat luni în flagrant delict un cuplu de hoţi care ar fi sustras în plină stradă mai multe bunuri de la un bărbat.
O tânără cititoare a rămas marţi fără telefonul mobil în timp ce se afla pe o bancă din municipiu. Din fericire, hoţul a fost prins rapid de poliţişti, iar bunul i-a fost înapoiat.
Un bărbat bănuit de comiterea mai multor infracţiuni a fost depistat şi reţinut pentru 24 de ore în urma investigaţiilor efectuate de către poliţişti. Ulterior, acesta a fost arestat preventiv.
Un bărbat bănuit de furt a fost depistat şi reţinut pentru 24 de ore în urma investigaţiilor efectuate de către poliţiştiştii clujeni. Ulterior, acesta a fost arestat preventiv.
Un bărbat şi un minor au fost identificaţi şi sunt cercetaţi de către poliţişti pentru săvârşirea unor infracţiuni la regimul silvic.
Trei adolescenţi, dintre care doi mai mici de 18 ani, au fost depistaţi în flagrant delict în timp ce sustrăgeau o bicicletă.
Un hoţ a fost dat pe mâna poliţiştilor de către două femei, după ce ar fi furat telefonul mobil al uneia dintre ele de pe masa unei terase din centrul Clujului.
Polițiștii clujeni au efectuat șase percheziții pe raza comunei Așchileu, într-o acțiune care a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe. Oamenii legii au ridicat mai multe bunuri a căror proveniență nu putea fi dovedită: de la drujbe și flex-uri până la televizoare, laptop-uri sau parfumuri.
Două persoane au fost surprinse duminică dimineaţa, la ora 04:50, imediat după ce au sustras mai multe bunuri de pe un şantier în construcţie.