Liderii din vestiarul campioanei României au contribuit decisiv la victoria de pe teren propriu în compania celor de la Buducnost Podgorica.
Mașina solară proiectată și construită de studeții de la Cluj-Napoca va străbate continentul Australia de la nord la sud pe o distanță de mii de km.
În județul Cluj este în vigoare o atenționare Cod Galben de fenomenele hidrologice periculoase.
În total, 927 locuri securizate pentru biciclete în parcările dedicate din cartiere. Primăria continuă investițiile în infrastructură de mobilitate sustenabilă.
CFR Cluj lansează campania „Hai cu clasa la meci!” prin care invită elevii la partida de luni cu Farul. Accesul acestora cu clasa este gratuit în limita a 1.500 de locuri.
UMF Iuliu Hațieganu Cluj-Napoca se situează printre primele 1.000 cele mai bune instituții de învățământ din lume în domeniul Clinical & Health în clasamentul internațional Times Higher Education – World University Rankings by Subject 2024.
RADP Cluj-Napoca recrutează personal în vederea angajării pe perioadă determinată pe mai multe posturi.
Numărul cazurilor de infecţii respiratorii acute a crescut, în ultima săptămână, față de cea anterioară, transmite INSP.
Datele și orele de disputare ale partidelor din prima rundă a returului sezonului regulat au fost stabilite de Liga Profesionistă de Fotbal.